חיפוש :

כל מה שצריך לדעת לפני שמזמינים נופשון (דיל).

נופשונים הם חלק חשוב בסל הצריכה התיירותי של התייר הישראלי.

כרתים ,רודוס ,מלטה, אנטליה, ברצלונה ,ברלין ואמסטרדם. כל אלה יעדים, שאפשר לבקר בהם ברכישת דיל, שכולל טיסה מלון והעברות .

מה כדאי לדעת ,ובעיקר מה כדאי לבדוק ,לפני שרוכשים דיל?

הנה צרור עצות  ומושגים שיעזרו לכם להחליט.


הכול כלול  מושג מתחום הדילים שמציין שבמהלך השהות במלון אין צורך לשלם וכל האירוח כלול בדיל .

כדאי לבדוק -המושג הכול כלול שונה מארץ לארץ -ולפעמים ממלון למלון ,באותה הארץ ובאותה העיר.

כדאי לברר מה כולל ה -הכול כלול אותו אתם רוכשים?

כדאי לבדוק אם המחיר כולל כניסה לספא ובמידה ולא מה המחיר? האם השימוש חופשי בכל מתקני המלון? האם שימוש באינטרנט עולה כסף? ובאופן כללי מה לא כלול בהכול כלול?


מיקום  
לפעמים נתקלים בדיל זול ומפתה, כדאי לבדוק את מיקום המלון,לעיתים קרובות המחיר הזול, נובע, מהעובדה שהמלון מרוחק מהמרכז ומאתרי תיירות ונסיעה למרכזי התיירות, יכולה לקחת הרבה זמן-ולעלות הרבה כסף.


שעות טיסה 
רוב הנופשונים משתמשים בטיסות צ'רטר, שעות הטיסה עשויות להשתנות- ולכן אם מציעים לכם דיל יקר כי שעות הטיסה נוחות, בררו היטב האם מדובר בטיסות צ'רטר, לא תמיד משתלם לשלם יקר על טיסות שעשויות להשתנות.


חוק הגנת הצרכן  
חוק הגננת קובע כי במידה וטיסה אחרה לצאת מעל 8 שעות זכאי הנוסע להחזר כספו במידה ויחליט לבטל את העסקה.


אין אישור למלון 
לא פעם סגרתם דיל ואחרי 48 שעות הודיעו לכם שהמלון מלא והציעו לכם חלופה ,אם אתם רוצים להימנע ממצב זה.תבדקו בזמן ביצוע העסקה שהאישור על המלון מיידי (הטיסה תמיד תהיה באישור מיידי שאם לא כן העסקה לא תתבצע.)


חבילה, או כל רכיב בנפרד מה עדיף?  
רובנו חושבים שחבילה או בשמה המקובל דיל תהייה תמיד זולה יותר – לא בהכרח ,כדאי לבדוק ,לפעמים עדיף לקנות טיסה ומלון, במקרים מסוימים זה יכול להיות יותר זול, ובנוסף אפשר לקחת מלון על פי בחירתכם ולא מההיצע שיש למארגנת החבילה.מאידך כדאי ליזכור, שרוב החבילות כוללות העברות ,כך שגם אם לא הגעתם בזמן ,יש מי שידאג לקחת אתכם למלון ולהחזיר אתכם ביום האחרון.


דרכונים בתוקף  
הקפידו שהדרכון יהיה בתוקף 6 חודשים מיום היציאה ,שאם לא כן ,לא תעלו לטיסה ,או שתידרשו לחדש דרכון בשדה, מה שיהיה כרוך בעלויות גבוהות.


שמות מדויקים  
הקפידו למסור את שמותכם כמו שכתוב בדרכון, כל טעות יכולה לעכב אתכם -ותיקון עשוי לעלות כסף.


העברות 
 במידה והחבילה כוללת העברות רצוי לברר עם נציג החברה איפה אתם פוגשים את נציג החברה בשדה התעופה בחו"ל ,ודאו עם הנציג ,מתי ומהיכן הוא אוסף אתכם לטיסה חזור.


ביטוח נוסעים
 הקפידו לרכוש ביטוח נוסעים ,זה לא יקר וחוסך הרבה כסף וכאב ראש. בררו אם הביטוח כולל ביטוח ביטול נסיעה, שמבטח אתכם במקרה של ביטול ,מיום רכישת הביטוח- ולא מיום היציאה

טואול - בניית אתרים באינטרנט