חיפוש :

ברוז':סיור מתוק בעיר השוקולד.

בין אמסטרדם,לפריז המתוירות והמבוקשות ע"י התייר הישראלי, מסתתרת עיר קטנה שמוכרת פחות לישראלי המטייל, אבל כדאי לא להחמיץ אותה.זוהי ברוז' שנמצאת בבלגיה, בין בריסל -לים הצפוני. ברוז' BRUGGE המכונה גם "ונציה של הצפון" בגלל התעלות הרבות שעוברות במרכז העיר,היא פנינה שאסור  להחמיץ למי שמטייל באזור בנלוקס (הכולל את הולנד בלגיה ולוקסמבורג).
ברוז' אחת הערים העתיקות באירופה המערבית ואחת הערים המותוירות ביותר בבלגיה. הוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו בשנת 2000. העיר היפה והמיוחדת הזו ,שרחובותיה מתפתלים סביב תעלות צרות, שעוברות בה לאורכה ומבניניה העתיקים ניבטת היסטוריה של עיר שהייתה במאה ה14 עיר נמל משגשגת ומרכז מסחרי חשוב בתעשיית ייצור הבדים. בסוף המאה ה15 חל פיחות במעמדה של העיר כעיר מסחר בשל העובדה שנהר ה-ZWIN שהיה הקשר של העיר לים הצפוני נחסם על ידי אדמת סחף והמסחר הימי שותק כליל. במלחמת העולם הראשונה השנייה ברוז' כמעט ולא נפגעה ופרנסיה השכילו להפוך אותה לעיר תיירות נינוחה ולשמר את אופיה ההיסטורי.

                                                      
                                                           


                                                הנה מספר אתרים בהם כדאי להתמקד בברוז'.

כיכר מרקט - מתחם ומגדל בלפורט Belfort. 
בצידה הדרומי של כיכר מרקט אחת משתי הכיכרות המרכזיות של העיר נמצא מתחם בלפורט שבו נמצא מגדל הפעמונים Belfort en Hallen המתנשא לגובה 82 מ'. בעלי הכושר יוכלו לטפס על 366 מדרגות ולהשקיף על הנוף היפיפה של העיר.אל תחמיצו את מוזיאון דאלי שנמצא במתחם שבו תוכלו ליהנות מיצירותיו של דאלי.לאחר סיום הביקור במתחם כדאי להסתובב בכיכר מרקט לשבת באחד מבתי הקפה ולספוג את האוירה המיוחדת והנינוחה של העיר.
                                                                                       

כיכר בורג BURG
 כיכר מרכזית נוספת בברוז' היא כיכר בורג שבה נמצאת הבזיליקה של הדם הקדוש הנחשבת לאחת הכנסיות החשובות שבא על פי המסורת המקומית נמצא דמו של ישו שהובא מירושלים.

מוזיאון השוקולד
צפונית לכיכר בורג נמצא מוזיאון השוקולד Choco-Story ברחוב Sint-Jansplein שמספר את סיפורה של תעשיית השוקולד הבלגית וייצור פרלנים ששמעם יצא לרחבי העולם מותגים כמו Neuhaus, Godiva, Leonidas, Guylian המייצרים פרלינים משובחים הידועים בעולם כולו.במוזיאון אפשר לראות את תהליך ייצור השוקולד וגם לטעום.פתוח כל יום מ 10:00 עד 17:00 ילדים עד גיל 6 נכנסים בחינם.

שייט בתעלות ברוז' 
 מומלץ לקחת שייט בתעלות ,השייט מודרך אורך כ45 דקות נערך מדי יום בין השעות 10:00 עד 17:30 מאפריל ועד ראשית נובמבר יציאה כל חצי שעה.
השייט בתעלה המחברת את ברוז' עם דאם Damme עיירה קטנה וציורית, שנמצאת שבעה ק"מ צפונית  לברוז'

מבשלת בירה
ברחוב Mariastraat נמצאת מבשלת הבירה האחרונה שנשארה בתחומי העיר ברוז' – De Halve Maan שפרושו חצי ירח.המבשלה שהוקמה 1856היא היום מוזיאון שמציג את אופן הכנת הבירה במהלך הסיור במבשלה עוברים בתחנות השונות בשלבי ייצור הבירה בסיום מגיעים לגג המבשלה ממנו אפשר להשקיף על העיר בתצפית פנורמית מרהיבה. כל משתתף בסיור מקבל כוס בירה קרה מהחבית.

 חנות הבירה  The Bottle Shop
בחנות שנמצאת ברחוב Wollestraat 13 יש כ  450 סוגי בירה גן עדן לאוהבי הבירה ואפשר לרכוש ולהתנסות בעשרות סוגי בירה שלא מוכרים בישראל.

בקירבת ברוז'

פארק חיות הים SEALIFE
20 דקות נסיעה מברוז' בעיר בלקנברג  נמצא אקוואריום בו מוצגים בעלי החיים באקוריומים סגורים ובלגונות פתוחות . חיות יים מסוגים שונים ,פינגוונים ,לובסטרים וכרישים ענקיים ובנוסף לגונת צבים וופארק שעשועים.

סיפרונט פארק שעשועים ימיSEAFRONT
16ק"מ צפונית לברוז' בעיר זיברוז נמצא מוזיאון ימי אינטראקטיבי  המוזיאון שמשתרע על שטח של 20.000 ק"מ ,שטח ששימש בעבר כשוק דייגים של העיר. צוללת רוסית מגדלור ודגמים רבים של אוניות מסוגים שונים וגם מתקן משחקים בצורת ספינת פיראטים.

גן החיות לזוחלים וחרקים SERPENTAIUM
20 דקות נסיעה מברוז' 15 ק"מ צפונית לה נמצא גן חיות לזוחלים וחרקים ממקומות שונים בעולם.תנינים עקרבים נחשים ואיגואנות חגיגה לחובבי הזוחלים,במקום גם מערת נטיפים משוחזרת .

קנוקה היסט KNOKKE HEIST 
17 ק"מ צפונית לברוז' נמצאת העיירה קנוקה היסט ,זוהי עיירת נופש יוקרתית  על חוף הים הצפוני של בלגיה בגבול עם הולנד. מומלץ אבל יקר.
טואול - בניית אתרים באינטרנט