חיפוש :

פארק הרי הסמוקי בארה"ב,10 מילון תיירים בשנה לא טועים.

בחלקה המזרחי של מדינת טנסי ובחלקה המערבי של מדינת  צפון קרוליינה נמצא פארק הרי הסמוקי. 


הפארק שבנוי מ 16פסגות הרים,זכה לשמו בשל הערפל דמוי העשן המכסה תדיר את פסגות ההרים שמרכיבים אותו ונחשבים להרים העתיקים בעולם.
10 מיליון תיירים מבקרים מדי שנה בפארק,ששטחו כ2000 קמ"ר ופני השטח שלו נמצאים 250 מטרים מעל פני הים ועד  2100 מטר בפסגות ההרים. 
נהרות ונחלים מפלים ויערות ,4000 סוגי צמחים 230 מינים של בעלי חיים, בהם הדובים השחורים,שהפכו להיות סמלו של הפארק,היסטוריה של מתיישבים ומבנים היסטוריים רבים,כל אלה. הן הסיבות בגללן הפך פארק הרי הסמוקי  למתוייר ביותר בארה"ב-והכרז כפארק לאומי ואתר מורשת עולמי. 
הפארק פתוח בכל ימות השנה, כולל מרכזי המבקרים,למעט בחג המולד.
רוב המבקרים בפארק מעדיפים לטייל בו באמצעות המכונית ולרשותם סלולים 380 ק"מ של כבישים ו230 ק"מ של דרכי עפר. לטובת אלה שמעדיפים לטייל ברגל הפארק מציע 1280 ק"מ של שבילי טיול רגליים בדרגות קושי שונות.  כולל שביל האפלצים המפרסם והאתגרי. 
בסתיו תוכלו לחזות בשלכת מרהיבה וצבעונית,באביב פריחה מרהיבה לא פחות,הכניסה לפארק ללא תשלום- ומומלץ להשכים קום ולהגיע בשעה מוקדמת, בשל העומס הרב של מטיילים בפארק,כמעט בכל ימות השנה.
שדה התעופה הבינלאומי שקרוב לפארק נמצא באטלנטה ג'ורג'יה  כ 260 ק"מ מהפארק ,חברת דלתא האמריקנית מקיימת טיסות ישירות לאטלנטה מישראל,שדות התעופה הקרובים לפארק נמצאים באלקואהALCOA שבטנסי 70 ק"מ מהפארק- ובאשוויל ASHEVILLE שבצפון קרוליינה כ100 ק"מ מהכניסה לפארק.


לינה
בפארק 10 אזורי קמפינג חלקם פתוחים כל ימות השנה וחלקם פתוחים רק בחודשי הקיץ,בפארק יש מלון אחד LECONTE LODGE שממוקם בפסגת הר לה קונט,הפסגה השלשית בגובהה בהר,הגישה למלון היא באמצעות סוסים או בהליכה רגלית,מה שהופך אותו כלא כמתאים למגורים עבור כל המטיילים.
האפשרוית הנוספות למגורים בקרבת הפארק הם בצפון קרוליינה ובטנסי ושם אפשרויות הלינה רבות.

מזג אוויר
מזג האוויר בפארק הוא הפכך ויכול להשתנות במהירות,כדאי לבדוק מה יהיה מזג האוויר בימים בהם את מתעתדים לבקר הפארק. 
בפסגות ההרים  הטמפרטורות נמוכות 5-10 מעלות וגם כמות המשקעים גבוהה,הקיץ חם ולח ונעים בפסגות ההרים. בסתיו הימים חמים ונעימים והלילות קרים,בחורף מזג האוויר מתון,לא קר מדי ולא חם מידי, אם כי בפסגות ההרים עלול לשרור מזג אוויר קשה,כולל סופות שלגים.

מרכזי מבקרים
3 ק"מ דרומית לגטלינבורג שבטנסי על כביש 441 נמצא מרכז המבקרים  THE SUARLANDS VISITOR CENTER שבו תצוגת החי והצומח שתוכלו לראות בפארק.
2 ק"מ צפונית לצ'ירוקי שבצפון קרוליינה נמצא מרכז המבקרים THE OCONALUFTEE  VISITOT CENTER  המציג את השינויים והתמורות  שחלו בסביבה,לידו מוזאון קטן PIONEER FARMSTEAD המספר את סיפורם של האנשים הראשונים שחיו בהרים.
את שני המרכזים מחברת דרך שנקראת NEWFOUND GAP ROAD שאורכה 53 ק"מ, והיא חוצה את הרי הסמוקי ויש בה נקודות תצפית שצופים על נופים יפים. המשיכו עד לנקודת התצפית OVERLOOKS בגובה 1600 מ' משם תוכלו לצפות בפסגת הר לקונט שגובהו 2100מ'. 
מרכז המבקרים השלישי נמצא בתוך הפארק,THE CADES COVEVISITOR CENTERממוקם בחלקו המערבי של הפארק, מרכז זה נמצא באמצע כביש מעגליCADES COVE LOOP ROAD שאורכו 17.5ק"מ אפשר לצפות בו בחיות בר רבות במקום מבנים היסטוריים כמו כנסיות בתי מגורים וטחנת מים.

  

 שבילים המיועדים למשפחות  

מפלי לאורל LAUREL FALLS 
למפלי לאורל מוביל שביל סלול שאורכו 2 ק"מ,השביל שעובר בתוך חורש עשיר בצמחייה, בקצה השביל נמצאים מפלים בגובה 19 מטר. הכניסה לשביל היא מ LITTLE RIVER TD ליד ELKMONT,בין  מרכז המבקרים CADES COVE למרכז המבקרים SUGARLANDS. 

שביל הר בלסם  BALSAM MOUNTAIN TRAIL 
השביל הוא מסלול טבעתי שיוצא מאתר הקמפינג הר בלסם,המסלול הוא בין 2.5 ק"מ עובר בין עצים,פרחי בר וצמחייה מסוגים שונים,השביל קל לטיפוס ומתאים למשפחות עם ילדים.

מפלי אברמס ABRMS FALLS
4 ק"מ של שביל שמתחיל בחלקו האחור של כביש CADES COVE למרכז המבקרים של CADS COVE בדרגת קושי בינונית,מובילים למפלי אברמס,  המפלים שופעי מים ומצטלמים היטב,תכינו את המצלמות.

רכיבה על סוסים
בפארק פועלות מספר אורוות מסחריות שבהם ניתן לרכב על סוסים,
רכיבה היא אחת 
הפעילויות הפופולריות בפארק.

שחייה בפארק
בפארק תמצאו נחלים ונהרות רבים השחיה בהם אינה מומלצת, המים קרים ובפארק איון שרותי הצלה. בקיץ תראו קרוב לודאי הרבה אנשים משתכשכים במים, זכרו  שהרחצה היא באחריותכם. 


 
טואול - בניית אתרים באינטרנט