חיפוש :

עלות הנופשים של הוועדים: 4 מיליארד ₪

 

היקף הפעילות של ועדי העובדים בתחום התיירות והנופש צפוי לעמוד השנה על 3.9 מיליארד שקלים, לעומת 3 מיליארד בשנה הקודמת - עלייה של 30%.

 כך עולה מסקר שערכה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית של וועדי העובדים במשק.

על פי הסקר, 72% מוועדי העובדים בישראל מתכוונים לקיים השנה פעילות תיירותית במקום העבודה. 35% מתכננים להוציא את העובדים לנופש מרוכז במסגרת פעילות חברתית ובסבסוד חלקי עד מלא, בעוד ש-65% יעשו זאת באמצעות שיווק ישיר של ספקי וסיטונאי תיירות, שיציעו לעובדים דילים לטיולים ונופשים בהנחה ממוצעת של 20%-40%.

 

יעקב אלוש, מנכ"ל ועדים, מציין כי במקומות העבודה הגדולים, נופשים מוסדרים בהסכם העבודה, כחלק מתנאי העסקת העובדים ובמימון מלא של המעסיק. בוועדים החזקים, הסבסוד של המעסיק חל לא פעם גם על בני משפחה מקרבה ראשונה. 

 

אלוש הוסיף, כי במקומות עבודה ממשלתיים - כמו משרדי ממשלה, כוחות הביטחון וגופי ממשל אחרים - נהוג לקיים השתלמויות מקצועיות בבתי מלון, המשולבים בנופש פעיל ובסבסוד מלא. על פי בדיקת ועדים, חלק מההשתלמויות צפויות להיערך השנה בחו"ל

 בנוסף, עובדי מקורות ייצאו בקיץ למזרח אירופה, עובדי טבע יחלקו את חופשת הקיץ בין הולנד לרודוס, עובדי בנק איגוד ינצלו את חופשת הקיץ לטיול במערב אירופה, פראג ובודפשט, עובדי בנק מזרחי טפחות שוקלים לצאת לנופש בפורטוגל, עובדי אגד מתכננים  לצאת לתאילנד וגאורגיה, בשופרסל ובפלאפון מעניקים לעובדים טיולי תמריץ לאתרים אקזוטיים.. 

 

 הסקר נערך לקראת כנס קנייני התיירות שייערך מחר (ב') בגני התערוכה בת"א, בהשתתפות ספקים, סיטונאי תיירות וסוכני נסיעות גדולים, לצד קנייני הנופש של מקומות העבודה הגדולים במשק. אלוש מציין, כי ענף התיירות חווה בשנה האחרונה הפסדים קשים בשל מבצע צוק איתן והירידה הדרמטית בכניסות תיירים בעיקר מרוסיה. "ראשי הענף המכירים בכוח הקנייה הקבוצתית של מקומות העבודה, מקווים שהיריד יהווה צומת הזדמנויות וגלגל הצלה לענף כבר בעונה הקרובה.

פורסם באתר ynet  

 

 

    

טואול - בניית אתרים באינטרנט