חיפוש :

האיחוד האירופאי קבע: 2 אנשי צ"א בקוקפיט כל הזמן


מסקנות מיידיות באירופה עקב ריסוק מטוס ג'רמאן ווינגס ע"י טייס המשנה המעורער בנפשו: הסוכנות לבטיחות בתעופה של האיחוד האירופאי, EASA, קבעה כי מעתה יש לוודא כי בתא הטייסים ישהו לאורך כל הטיסה 2 אנשי צוות אוויר – "שלפחות אחד מהם הוא טייס", כדברי הסוכנות. EASA הנחתה גם כל חברות התעופה הפועלות תחת חוקי האיחוד "ללמוד מחדש את הסכנות הטמונות ביציאת איש צוות אוויר מהקוקפיט עקב צרכים מבצעיים או פיסיולוגיים".

הסוכנות נקטה בלשון זהירה באשר לנסיבות המדוייקות להתרסקות מטוס האיירבס-320 של החברה-הבת של לופטהאנזה, שלפי כל הסימנים היו התאבדות של טייס המשנה אנדראס לוביץ. הקלטות תא הטייסים מצביעות על כך שהלה נעל מחוץ לתא תוך הפעלת מנגנון המבטל את האפשרות להיכנס לתא אפילו אם הוקש הקוד הנכון, את הקברניט, פטריק סונדהיימר, והנמיך במהירות 700 קמ"ש לתוך צלע הר באלפים הצרפתיים. מטוסי קרב של חיל-האוויר הצרפתי הונזקו למקום מפגש צפוי עם המטוס שלא ענה לפיקוח האווירי.

EASA מבהירה כי באם ימצאו רשויות החקירה בצרפת כי הטייס לא היה אחראי להתרסקות מכוונת של המטוס – "ההמלצה שהוצאנו ייבחנו מחדש בהתאם למידע הקשור לתאונה". ראש הסוכנות, פטריק קיי, אמר: "אנחנו עדיין מתאבלים על הקורבנות, ועיקר מאמצינו מתמקדים בשיפור הבטיחות והביטחון לנוסעים והצוות בטיסות".(טרמינל)

טואול - בניית אתרים באינטרנט