חיפוש :

גלגל ענק המתנשא לגובה של 192 מטרים יצטרף בקרוב לקו הרקיע של ניו יורק.

    גלגל ענק המתנשא לגובה של 192 מטרים יצטרף בקרוב לקו הרקיע של ניו יורק.הגלגל שבנייתו תושלם בסוף 2017 יהיה מקביל בגובהו לבניין בן 60 קומות וכל קבינה מתוך 36 הקבינות שבו, תהיה שווה בגודלה לדירה טיפוסית בניו יורק. בכך יהפוך הגלגל של ניו יורק לגלגל הענק הגבוה בעולם. גבוה יותר מהגלגל של לאס ווגאס ומהגלגל הענק של לונדון .

  הגלגל שיסודותיו הונחו  בימים אלו בקצה הצפוני של סטטן איילנד עוצב ע"יי פרקינס איסטמן  וסטודיו S9 בעלות של כחצי מיליון דולר. הוא יעמוד סמוך למסוף המעבורת של סטטן איילנד מול פסל החירות וקו הרקיע של מנהטן. מנכ"ל  הפרויקט ומפתחו ריץ מארין גייס 450 מיליון דולר באמצעות השקעות והלוואות –ולאחרונה השיק קמפיין לגיוס 40 מילון דולר נוספים.

  באתר הבנייה הוצבו מצלמות רשת המשדרות את עבודות הבנייה בשידור חי.רגלי הגלגל במשקל 450 טון יוצבו בתוך יסודות בטון בעומק של 3 מטרים בסתיו הקרוב ולאחר מכן יתווספו החישוקים והמוטות המחברים את מרכז הגלגל למסגרתו ויותקנו מנורות לד צבעוניות.

  כל אחת מהקבינות של הגלגל תוכל להכיל כ 40 נוסעים,כך יוכלו לעלות במקביל 1440 נוסעים בכל סיבוב לגלגל שקוטרו 170 מטרים והוא יסתובב במהירות של רבע מטר לשנייה.


  ההכרזה על הקמתו של הגלגל הענק הייתה ב2012,ומועצת העיר ניו יורק אישרה אותו כשנה לאחר מכן, ראש העירייה דאז מייקל בלומברג אמר במעמד ההכרזה כי הגלגל יהווה אטרקציה מובילה בניו יורק ויציע נוף עוצר נשימה שטרם נראה כמותו.

טואול - בניית אתרים באינטרנט