חיפוש :

מניו יורק - לפילדלפיה

ניו יורק אחת  הערים הגדולות וההומות  ביותר  בעולם. ההמונים, סירנות ורוכלי הרחוב יכולים להיות קצת יותר מדי אפילו בשביל המבקר הקשוח ביותר של התפוח הגדול. אז למה לא לעזוב את ה"בלגן" מאחור ליום אחד? זה יכול להיות  משב רוח מרענן להשאיר את ניו יורק מאחור ליום אחד  ולצאת לטיולים מעניינים באתרים הקרובים לעיר, יוצאים בבוקר וחוזרים בערב.

הנה  הצעה  מרתקת למי שרוצה קצת להרגע מניו יורק ביום ולחזור אליה בלילה.פילדלפיה

מתחנת רכבת פן ניסע  לאחת הערים ההיסטוריות ביותר של ארה"ב.
קחו מונית מהתחנה הקלסית המרשימה של העיר לפארק הלאומי ההיסטורי כדי לראות את היכל העצמאות  שם נחתמה ואושרה הצהרת העצמאות  ושם התקבלה חוקת המדינה.   
באגף המזרחי של ההיכל מתקיימים סיורים מודרכים מדי רבע שעה, הנמשכים כחצי שעה עד שעה. באגף המערבי של ההיכל מתקיימת תצוגה של מסמכים חשובים בהם, למשל, העותק הראשון של הצהרת העצמאות. הכניסה לאתר היא חינם, אך יש להצטייד מראש בכרטיסים, בהם מופיעה שעת ביקור, שנקבעה מראש. את הכרטיסים ניתן לאסוף ממרכז המבקרים ביום הביקור, החל מהשעה 08:30. ניתן גם לשריין כרטיסים מראש על ידי הזמנה טלפונית בטלפון 800-967-2283.

 
פעמון החירות (Librty Bell)  
 במשך 200 שנה שכן הפעמון בתוך היכל העצמאות, אך מאז הועבר ממקומו פעמיים, הפעם האחרונה הייתה ב- 2003. על גבי הפעמון חרוטים פסוקים תנ"כיים, העוסקים בהפצת החירות. כיום, הפעמון שוכן, כשהוא מוקף בזכוכית, מול ביתו הקודם, היכל העצמאות. בקומפלקס בו נמצא הפעמון פועל גם מוזיאון ובו תיעוד היסטורי ומיצגים, הקשורים לפעמון ולהקמת המדינה. הכניסה למוזיאון, כמו למתחם כולו, היא חינם.
 

היכל הספריה (Library Hall
בניין זה הוא שחזור של הספריה הראשונה שהוקמה בארה"ב. בכספות הספריה שוכנים אוצרות היסטוריים, בהם עותק של הכרזת העצמאות, בכתב ידו של תומס ג'פרסון ויומנים מהמשלחת של לואיס וקלארק, שהיתה הראשונה לחקור את החוף הפסיפי של היבשת.

 
 • כתובת: 105 S. 5th St., Historic Area
 • טלפון: 215/440-3400
 • שעות פתיחה: מיד יום בין 09:00-16:45

המטבעה (U.S. Mint)   
במטבעה בפילדפליה מתקיים סיורים מודרכים בני 45 דקות, שמאפשרים למבקרים לעקוב, מאחורי קירות זכוכית, אחרי תהליך הייצור של כל סוגי המטבעות האמריקאים. עמדות אודיו ווידאו מספקות מידע על ההסטוריה של המקום ועל תהליך הטבעת המטבעות.

 • כתובת: 151 North Independence Mall East
 • טלפון: 19106-1886
 • שעות פעילות: ב' - שבת - 09:00-16:30 (בתקופה שבין ה-Memorial Day ל- Labor Day)
 • אתר אינטרנטwww.usmint.gov
אזור הפארק וואי

 מוזיאון האמנות של פילדלפיה (Philadelphia Museum of Art)   

המוזיאון, הבנוי בסגנון מקדש יווני, הוא מרכז האמנות המוביל של פילדלפיה. התערוכות הקבועות שלו כוללות יצירות אמנות השייכות לזרמים השונים ובין היתר ניתן למצוא שם עבודות של מאטיס, פיקאסו, דאלי, מונה, ואן גוך ורודין. מוצגים מרשימים אחרים כוללים אולם תפילה הודי מהמאה ה- 16, מקדש בודהיסטי יפני מהמאה ה- 16 ואוספי ריהוט וכלי נשק. אנקדוטה אחת - המדרגות המובילות אל הכניסה למוזיאון הן המדרגות עליהן קיפץ סילבסטר סטלונה בסרט "רוקי".


 • כתובת: 26th St. and Benjamin Franklin Pkwy., Fairmount
 • טלפון: 215/763-8100
 • שעות פתיחה: ימים ג' - א' - 10:00-17:00 בימי ו' - עד 20:45. בימי שני ובחגים - סגור
 • אתר אינטרנטwww.philamuseum.org
טואול - בניית אתרים באינטרנט